Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-31.07.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII NIEDZIELĘ ROKU - 31.07.2022 r.

1        Jakie dobra gromadzimy? Czy te doczesne, czy wieczne ? To pytanie staje w centrum dzisiejszej liturgii Słowa. Jeżeli gromadzimy dobra doczesne, to one się kiedyś skończą,  jeśli wieczne, to wykorzystamy je do osiągnięcia zbawienia.

2        Świętem, które uświadamia nam tę prawdę jest Przemienienie Pańskie, (przypada w najbliższą sobotę) związane jest z doświadczeniem Chrystusa jako Boga i jego działaniem leczącym człowieka z jego choroby duszy i ciała.

3        Skutkiem tego święta w naszych czasach, jest między innymi: sierpniowa zachęta Kościoła do abstynencji od napojów alkoholowych i wyjścia  z tragedii uzależnienia wielu rodzin, z  sierpniem łączy się również dzieło przemiany naszego kraju, zapoczątkowane w pamiętnym sierpniu 1980 r.

4        W I czwartek Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele o godz. 18:oo.

5        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od 7:oo – 8:oo i od 15:oo do 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci o godz. 15:oo i po Niej modlitewne czuwanie.

6        W pierwszą sobotę Msza św. i różaniec mężczyzn o godz. 7:oo. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski po Mszy św. o godz. 18:oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wynagradzającej.

7        Msza św. Kół Żywego Różańca w niedzielę 7. sierpnia o godz. 15:oo. Po Mszy św. dziesiątek różańca i wymiana tajemnic różańcowych.

8         W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Alfonsa Marii Liguriego. We wtorek odpust Porcjunkuli,  w czwartek  św. Jana Marię Vianneya.

9        Modlitwa różańcowa u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

10    Z racji św. Krzysztofa na cele misji została zebrana kwota 1180 zł. Za przekazane ofiary dziękujemy.

11    Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12    W najbliższą niedzielę zapraszamy na koncert w ramach festiwalu – wstęp wolny. Więcej informacji na plakacie.

13    W poniedziałek obchodzimy kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

14    Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwać będzie od 1 – 4 sierpnia w godz. od 7:oo – 21:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.  Rozpoczęcie w poniedziałek o godz. 19:00.

15    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

16    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.