Dziś niedziela , 27 listopada 2022 r. imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-17.07.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI NIEDZIELĘ ROKU - 17.07.2022 r. 

1        Mamy czas wakacji i urlopów. Zadajemy sobie pytanie: jaki plon przynosi w moim sercu wiara? Pomocą w rozwoju wiary jest modlitwa. Warto więc zadać sobie kolejne pytanie, a mianowicie, na ile pomagam swojej wierze osobistą modlitwą?

2        Przypomnijmy więc o modlitwie porannej i wieczornej, ale także w ciągu dnia, choćby modlitwie Anioł Pański, także innych formach modlitwy jak różaniec czy koronka do Miłosierdzia Bożego.

3        W tym tygodniu wspominamy: w piątek - św. Marię Magdalenę; w sobotę  - św. Brygidę, patronkę Europy.

4        W dniu 25. lipca, w przyszły poniedziałek wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców. W niedzielę, w  wigilię uroczystości św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na pomoc na misje i misjonarzy.

5        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

6        Biuro parafialne do końca sierpnia czynne: w poniedziałek i piątek od godz. 16:oo – 18:oo, w środę od 10:oo – 11:oo.

7        Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

8        Na Mszę św. i modlitwę w sprawach trudnych przez wstawiennictwo św. Rity zapraszamy w piątek, 22. lipca na godz. 18:oo. o godz. 18:oo. W przedsionku Bazyliki można będzie nabyć róże, atrybut św. Rity.

9        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. 

Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

Odsłon: 100