Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-19.06.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XII NIEDZIELĘ ROKU - 19.06.2022 r.

1        W dzisiejszej Ewangelii Chrystus stawia nam pytanie: Czy przyznamy się do Niego przed ludźmi? Jeżeli tak, to również On się przyzna do nas przed swoim Ojcem, obdarzając nas zbawieniem. Ale jeżeli nie przyznamy się do Niego przed ludźmi, to tym samym pozbawiamy się szansy na miłosierdzie Boże.

2        Niewątpliwie człowiekiem, który przyznawał się do Chrystusa i żył według Bożego prawa, był św. Jan Chrzciciel, patron naszej parafii i naszej wspólnoty. W najbliższy czwartek w naszej parafii uroczystość odpustowa połączona z 100. rocznicą nadania naszemu kościołowi tytułu i godności „MATKI KOŚCIOŁÓW POMORZA ZACHODNIEGO”  Msza św. odpustowa pod przewodnictwem Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi o godz. 18:00. W tym dniu zostanie odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca to historyczne wydarzenie.  Wcześniej o godz. 17:oo - błogosławieństwo wody w Zatoce Szczecińskiej. Do udziału w uroczystościach serdecznie zapraszamy parafian i przyjaciół naszej bazyliki.

3        W czwartek nie będzie nabożeństwa o godz. 17:30, po Mszy św. będzie procesja z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4        Przygotowaniem do parafialnego odpustu będzie Triduum. Tematy poszczególnych dni są na plakacie.

5        W najbliższy piątek Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 61 o godz. 8:00. Zapraszamy uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

6        Modlitwa różańcowa przed ołtarzem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

7        Na czas wakacji, od najbliższej niedzieli, tj. od 26. czerwca  nie będzie Mszy św. o godz. 13:30.

8        Przez całą oktawę Bożego Ciała procesja wokół Bazyliki po Mszy św. o godz. 18:oo.  Ostatniego dnia oktawy, w czwartek, zostaną poświęcone wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Wszystkich do uczestnictwa zapraszamy.

9        Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10    Makulaturę na misje będzie można składać do pojemników obok Bazyliki od 24 -25.06.2022 r.

11    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.