Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ-12.06.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na uroczystość TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 12.06.2022 r..

1        Dzisiejsza uroczystość Trójcy Świętej przypomina nam o wielkim dziele zbawczym, które w naszym życiu dokonuje się przez działanie: Boga Ojca – Stworzyciela nieba i ziemi, Syna Bożego – który oddał życie dla naszego zbawienia, i Ducha Świętego – który towarzyszy nam każdego dnia.

2        W czwartek uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) Msza św. na rozpoczęcie procesji miejskiej w naszej Bazylice o godz. 9:00. Udział w procesji nie zastępuje uczestnictwa we Mszy św. Prosimy o zabranie wszystkich chorągwi. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 7:30; 9:00; 12:00; 15:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10:30 i 13:30 i 19:30. (Komunikat Kurii Metropolitalnej).

3        Przez całą oktawę Msza św. z procesją wokół Bazyliki o godz. 18:00. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.

4        Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej  Bazylice codziennie o godz. 17:30.

5        Ponadto w liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Antoniego Padewskiego; we  wtorek – bł. Michała Kozala; w piątek – św. Brata Alberta Chmielowskiego.

6        Modlitwa różańcowa pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

7        Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w piątek  po Mszy św. o godz. 15:oo.

8        Jutro przypada 105. rocznica objawień Pani Fatimskiej. Nowenna i Msza św. rozpocznie się o godz. 18:00.  Mszy św. i procesji przewodniczył będzie ks. mgr Dawid Lewandowski. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich, którzy kochają Matkę Najświętszą.

9        Koncert organowy w  wykonaniu p. prof. Andrzeja CHOROSIŃSKIEGO dziś o godz. 16:00 , wstęp wolny. Dodatkowe informacje na plakatach.

10    Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11    W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 1263 zł.  z przeznaczeniem na pomoc dla potrzebujących. Za złożone ofiary z serca dziękujemy.

12    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa