Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO-29.05.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na  VII NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ,

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO  - 29.05.2022 r.

1        Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przypomina nam, że nasza ojczyzna jest w niebie. Pan Jezus po wypełnieniu zbawczego planu wraca do Ojca, wskazuje nam kierunek życia.

2        W liturgii w tym tygodniu wspominamy: we wtorek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w środę wspomnienie św., Justyna; w piątek – św. Karola Lwangi i towarzyszy.

3        Nabożeństwo majowe w naszej  Bazylice codziennie o godz. 17:30, (podczas nabożeństwa majowego odprawiamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego).

4        Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwać będzie od 1 – 4 czerwca w godz. od 7:oo – 21:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.  Rozpoczęcie w środę Mszą św. o godz. 21:00.

5        Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz.. 18:00.

6        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

7        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od 7:oo – 8:oo i od 15:oo – 19:oo.

8        Ks. proboszcz odwiedzi chorych w piątek, księża wikariusze  w sobotę od godz. 9:00.

9        W pierwszą sobotę Msza św. i Różaniec Rodzinny o godz. 7:00. Po Mszy św. o godz. 18:00 Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski w sobotę po Mszy św. o godz. 18:00, zapraszamy do modlitwy.

10    Msza św. Kół Żywego Różańca w niedzielę o godz. 15:oo i wymiana tajemnic różańcowych.

11    Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12    Jeszcze w przyszłą niedzielę w naszej parafii kolejna grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10:oo. Do uczestnictwa zapraszamy rodziny dzieci pierwszo - komunijnych.

13    W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, popularnie zwana Zielonymi Świątkami.

14    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

15    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa..