Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ-22.05.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na  VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ  - 22.05.2022 r.

1        Dziś słyszymy wezwanie do realizowania przykazania miłości w codziennym życiu, bo dopiero wtedy będziemy Jego przyjaciółmi. Czy nimi jesteśmy ?

2        W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

3        W poniedziałek, wtorek i środę  przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.

4        W czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza, a jednocześnie jest to Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych matkach; zarówno tych żyjących,  jak i zmarłych.

5        Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego przy relikwiach bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w czwartek o godz. 18:00.

6        Nabożeństwo majowe w naszej  Bazylice codziennie o godz. 17:30. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

7        Modlitwa różańcowa przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

8        W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie połączona z nabożeństwem majowym.

9        W najbliższą sobotę tj. 28. maja, po raz pierwszy będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W naszej Bazylice uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Henryka Wejmana o godz. 18:00. Podczas tej Mszy św. zastaną wprowadzone do naszej świątyni relikwie bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej  i poświęcona chorągiew bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego . Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

10    Dziś i w następne dwie niedziele w naszej parafii kolejne grupy dzieci przystąpią do I Komunii św. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10:oo. Do uczestnictwa zapraszamy rodziny dzieci pierwszo - komunijnych.

11    Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12    Makulaturę na misję będziemy mogli składać do pojemnika obok Bazyliki w najbliższy piątek  sobotę.

13    Za tydzień,  w niedzielę, obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

14    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

15    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa..