Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ-15.05.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na  V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ  - 15.05.2022 r.

1        W czasie Ostatniej  Wieczerzy Chrystus zostawił nam przykazanie miłości. Warto zauważyć, że wyrazem miłości naszej do drugiego człowieka jest troska o jego zbawienie.

2        Dziś i w następne dwie niedziele w naszej parafii kolejne grupy dzieci przystąpią do I Komunii św. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10:oo. Do uczestnictwa zapraszamy rodziny dzieci pierwszo - komunijnych.

3        Nabożeństwo majowe w naszej  Bazylice codziennie o godz. 17:30. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

4        W tym tygodniu w liturgii będziemy w poniedziałek obchodzili święto św. Andrzeja Boboli.

5        Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego przy relikwiach błogosławionego Stefana Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

6        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

7        Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

8         W dniach 20 - 21.05.2022 r. organizujemy pielgrzymkę do Lasek k/Warszawy oraz do Warszawy po odbiór relikwii bł. Matki  Elżbiety Róży Teresy Czackiej. Koszt wyjazdu z noclegiem, obiadokolacją i śniadaniem 300 zł. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii. Wyjazd w piątek o godz. 6:oo z przed Bazyliki. Więcej informacji u ks. proboszcza.

9        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa..