Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ-8.05.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na  IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 8.05.2022 r.

1        Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Módlmy się o święte i liczne powołania do służby w Kościele, aby nie zabrakło sług głoszących Ewangelię i sprawujących sakramenty święte.

2        Ostatnie spotkanie, próba generalna przed przyjęciem sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19:oo  w kościele.

3        W środę podczas Mszy św. o godz. 18:oo młodzież naszej parafii przez posługę ks. bpa Henryka Wejmana przyjmie Sakrament Bierzmowania. Zapraszamy do udziału w uroczystości.

4        Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:00.

5        W najbliższy piątek przypada 105 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na nowennę, Mszę św. i Procesję Fatimską, rozpoczęcie o godz. 18:oo. W tym miesiącu pójdziemy ulicami: Bogurodzicy, św. Wojciecha, Jagiellońską, pl. Lotników al. Jana Pawła II, pl. Grunwaldzkim , al. Jana Pawła II, pl. Armii Krajowej do figury św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich, którzy kochają Matkę Najświętszą. Modlić się będziemy w sposób szczególny o pokój na świecie.

6        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Stanisława BM, w sobotę św. Macieja Apostoła.

7        Trwa miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30.

8        Modlitwa różańcowa przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

9        W najbliższą niedzielę oraz w następne trzy niedziele w naszej parafii kolejne grupy dzieci przystąpią do I Komunii św. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10:oo. Do uczestnictwa zapraszamy rodziny dzieci pierwszo - komunijnych.

10    W dniach 20 -21.05.2022 r. organizujemy pielgrzymkę do Lasek k/Warszawy po odbiór relikwii bł. Matki  Elżbiety Róży Teresy Czackiej. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.

11    Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.