Dziś piątek , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ-24.04.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na  II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 24.04.2022 r.

1        Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii i objawień św. S. Faustyny Kowalskiej została nazwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a przede wszystkim sakramentu pokuty.

2        Warto dziś zadać sobie pytanie: czy już wypełniłem obowiązek spowiedzi wielkanocnej ?

3        Dziś po każdej Mszy św. będzie można oddać cześć relikwiom Świętej Siostry Faustyny, przyjmując błogosławieństwo relikwiami  prosimy o  Jej wstawiennictwo u Boga.

4        Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jego zasadniczym celem jest niesienie pomocy chorym, samotnym i ludziom potrzebującym. Tydzień Miłosierdzia jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wymiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia się dobrami duchowymi i materialnymi z innymi.

5        W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek  św. Marka Ewangelistę; we  wtorek św. Wojciecha Głównego Patrona Polski; w piątek św. Katarzynę Sieneńską Patronkę Europy.

6        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

7         Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

8        Msza św. Kół Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 15:oo. Po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych w Bazylice.

9        Uroczystość rocznicy I Komunii Świętej przeżywać będziemy dnia 29 maja na Mszy Świętej o godzinie 13.30. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci, odbędzie się 15 maja, po Mszy Świętej o godzinie 13.30.

10    Parafialny Zespół Caritas w kruchcie Bazyliki zbiera dziś ofiary do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas Polska.

11    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.