Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA-17.042022r.

 Ogłoszenia duszpasterskie na

NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 17.04.2022 r.

 

1        Dźwięki dzwonów ogłosiły nam radosną wieść o Chrystusowym zmartwychwstaniu, tym samym rozpoczęliśmy świętowanie Wielkanocy. Na ten radosny czas życzymy Wam i sobie: miłości - Wielkiego Czwartku, wiary - Wielkiego Piątku, nadziei - Wielkiej Soboty i radości - Niedzieli Wielkanocnej.

2        Dziękujemy wszystkim, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach życia Jezusa i aby prawdziwie przygotować się na Jego zmartwychwstanie. Dziękujemy Wam za uczestnictwo w rekolekcjach i całym Triduum Paschalnym. Serdeczne podziękowanie kieruję  na ręce wszystkich kapłanów za ofiarną posługę konfesjonału w Wielkim Poście i w sposób szczególny w czasie Świętego Triduum. Dziękuję za piękną oprawę muzyczną p. Monice oraz kapłanom:  ks. Dawidowi, ks. Piotrowi, ks. Arkadiuszowi i  p. Dariuszowi Szklar. Dziękuję Ks. Dawidowi i Ks. Piotrowi za wykonanie ciemnicy i Bożego Grobu, Radzie Parafialnej za pomoc i czynny udział. Dziękuję służbie liturgicznej szczególnie członkom Rady Parafialnej pod kierownictwem Ks. Dawida za organizację liturgii. Dziękuję p. Mirosławie, p. Ani i Monice oraz p. Andrzejowi oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Bazyliki na święta.

3        Dziękuję Wam umiłowani siostry i bracia za udział w liturgii i tworzenie świętego zgromadzenia.  

4        Jutro Wielkanocny Poniedziałek. Tradycyjnie w ten dzień składamy ofiary w połowie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Nasze ofiary wspierające katolickie uczelnie są wyrazem wdzięczności za służbę Uniwersytetu Bogu i Ojczyźnie.

5        Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu polskiego w czwartek o godz. 18:00.

6        Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7        Parafialny Caritas przekazał na święta w postaci paczek żywnościowych pomoc dla 78 rodzin i osób samotnych. W tym czasie również z pomocy parafialnego Caritas skorzystało wiele osób. Paniom: Mirosławie Księżpolskiej, Irenie Wojciechowskiej i całemu Zespołowi Caritas  serdecznie dziękuję za posługę na rzecz biednych, Wam umiłowani parafianie za świadczoną pomoc.

8        W przyszłą niedzielę Kościół Katolicki obchodzi święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez św. Jana Pawła II.  Korzystajmy z daru, że  w naszej Bazylice jest codziennie wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego, obraz z napisem „Jezu ufam Tobie” oraz relikwie św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki. Zapraszamy codziennie na nowennę do Miłosierdzia Bożego na godz. 15:oo.

9        Zespól Parafialny Caritas w przyszłą niedzielę będzie zbierał ofiary do puszek na dzieła Caritas Polska.

10    Spotkanie dla młodzieży z klas ósmych i starszych, przygotowujących  się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższą sobotę 23 kwietnia w salce na plebanii,

      10:00 kandydatki , 11:00 kandydaci. Obecność na spotkaniu jest obowiązkowa. 

11    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 435