Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-17.10.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX  NIEDZIELĘ ROKU -  17.10.2021 r. 

1        Pan Bóg stawia na naszej drodze różnych ludzi, zarówno dobrych jak i złych; spotkanie z nimi jest nam potrzebne do tego, abyśmy mogli osiągnąć życie wieczne.

2        Dziś przeżywamy w naszej parafii Niedzielę Misyjną. Módlmy się zarówno za tych, którzy głoszą słowo Boże, jak i za tych,  do których to słowo jest głoszone. Wspieramy dzieło misyjne Kościoła naszymi ofiarami na tacę. Za złożone ofiary dziękujemy.

3        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Łukasza Ewangelistę; w środę – św. Jana Kantego; w piątek – św. Jana Pawła II (w rocznicę objęcia urzędu  Biskupa Rzymu).

4        Zachęcajmy się nawzajem do odmawiana różańca, o którym Matka Boża  mówiła, że jest nam dany jako pomoc do osiągnięcia zbawienia. Modlitwa różańcowa w naszej Bazylice codziennie o godz. 12:00 i przez cały październik o godz. 17:30.

5        W najbliższy poniedziałek spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. O godz. 18 Msza święta, po niej spotkanie formacyjne w salce. Obecność na comiesięcznych spotkaniach jest kluczowa w przygotowaniach do przyjęcia sakramentu.

6        Księża wikariusze organizują wyjście na nocne czuwanie młodzieży, które odbędzie się w piątek, 29 października w kościele pw. Świętej Rodziny. Zapraszamy młodzież z 8 klas SP oraz starszych.  Więcej informacji i zapisy po Mszy świętej u księży.

7        Każdy z nas doświadcza cierpienia i często przygnębiają nas troski związane z naszymi najbliższymi. Zapraszamy na Msze św., nabożeństwo do świętej, uszanowanie relikwii św. Rity w piątek, 22 października na godzinę 18. Przed Mszą św. w przedsionku kościoła będzie można nabyć róże, atrybut świętej orędowniczki, które będziemy mogli złożyć przed jej relikwiami bądź zabrać ze sobą do domu.

8        Na ławkach są rozłożone karty na wypominki., które wraz z ofiarami składamy na tacę, w zakrystii i biurze parafialnym. Wypominki w naszej Bazylice będą przez cały listopad o godz. 17:30, oraz w niedzielę i święta 15 minut przed sumą. Przez cały rok w II wtorek miesiąca sprawowana jest Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

9        Członkowie Rady Parafialnej w ostatnią niedzielę zebrali do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia kwotę 1979,37 zł. Za złożone ofiary z serca dziękujemy.

10    W zakrystii można nabywać pamiątkowe medale z III rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski i beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego,  okolicznościowe znaczki  oraz karty pocztowe.

11    Makulaturę na misje będzie można składać w najbliższy piątek i sobotę do pojemnika obok Bazyliki.

12    Za ofiary składane na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne, na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

13    Dziś w Arce relacja z uroczystości III rocznicy koronacji i wprowadzania relikwii bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego do naszej Bazyliki o godz. 19:oo.

14    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. 

15    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

 

Oddać Bogu to, co należy do Niego, znaczy: żyć w wolności i braterstwie jako Jego dzieci, a odrzucić wszystko, co się sprzeciwia tej godności. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam zachować godność dziecka Bożego, nieskalaną aż  po życie wieczne.

Odsłon: 426