Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-10.10.2021r.

1        Kończymy czas Misji św. Dziękujemy Bogu  i Matce Bożej Zwycięskiej Królowej Polski za ten czas. Dziękujemy O. Krzysztofowi za głoszone słowo Boże i świadectwo kapłańskiego życia oraz miłości do Matki Najświętszej, wszystkim którzy skorzystali z tego czasu łaski życzymy błogosławionych owoców  w życiu osobistym i rodzinnym.

2        Dziękujemy uczestnikom uroczystości dziękczynnej i ofiarowania złotego jabłka Matce Bożej oraz wprowadzania relikwii bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

3        Dziś, Dzień Papieski, naszymi ofiarami do puszek wspieramy Fundację Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II.

4        We środę, 13. października – rocznica objawień Pani Fatimskiej - zapraszamy na nowennę, Mszę św. i procesję różańcową, rozpoczęcie w Bazylice o godz. 18:00. Procesja pójdzie ulicami: Bogurodzicy, św. Wojciecha, pl. Lotników, św. Jana Pawła II, pl. Armii Krajowej do figury św. Jana Pawła II na  Jasnych Błoniach. Mszy św. i procesji przewodniczył będzie ks. inf. dr  Edmund Cybulski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5        Różaniec w naszej Bazylice codziennie o godz. 12:00 i przez cały październik o godz. 17:30.

6        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, w czwartek – św. Teresę od Jezusa, w piątek św. Jadwigę Śląską, w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego.

7        Msza św. o świętość Rodzin w czwartek  o godz. 18:00.

8        W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 15:oo Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego.

9        Za ofiary składane na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne, na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10    Każdy z nas doświadcza cierpienia i często przygnębiają nas troski związane z naszymi najbliższymi. Dlatego też każdego 22 dnia miesiąca chcemy spotykać się na modlitwie za przyczyną świętej Rity, patronki trudnych spraw i problemów rodzinnych. Zapraszamy na Msze św., nabożeństwo do świętej, uszanowanie relikwii św. Rity w piątek, 22 października na godzinę 18. Przed Mszą św. w przedsionku kościoła biedzie można nabyć róże, atrybut świętej orędowniczki, które będziemy mogli złożyć przed jej relikwiami bądź zabrać ze sobą do domu.

11    Zgodnie z zapowiedzią w naszej parafii chcemy też zacząć cykl katechez biblijnych, które odbywać się będą w każdy czwartek o 19 w salce parafialnej. Zapraszamy na pierwsze spotkanie w najbliższy czwartek, 14 października.

12    W przyszłą niedzielę będziemy mieli okazję usłyszeć słowa świadectwa  ze strony członków Domowego Kościoła. Tydzień później odbędzie się spotkanie dla małżeństw zainteresowanych  włączeniem się w to piękne dzieło,  zainicjowane przez ks. Franciszka Blachnickiego. 

13    Rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:30.

14    W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 1.370  zł. Za przekazaną pomoc z serca dziękujemy.

15    W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy jako dzień misyjny. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Misje św.

16    W zakrystii można nabywać pamiątkowe medale z III rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski i beatyfikacji Kard. Wyszyńskiego oraz znaczki .

17    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. 

18    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 448