Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-12.09.2021r.

1        Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami pytanie: za kogo uważamy Jezusa Chrystusa ? Jak to można zauważyć w odpowiedzi św. Piotra, nie wystarczy tylko odpowiedź teoretyczna, potrzeba swoją odpowiedź potwierdzić życiem. I do tego zachęca na Chrystus.

2        Dziś dziękujemy za beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej oraz prosimy o błogosławione owoce tej beatyfikacji dla Kościoła i umiłowanej Ojczyzny.

3        Nowenna, Msza św. i Procesja Fatimska pod przewodnictwem Ks. mgr. Karola Dąbrowskiego, neoprezbitera, wikariusza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łobzie jutro, tj.  w poniedziałek, 13 września o godz. 18:oo. W tym miesiącu pójdziemy ulicami: Bogurodzicy, Niepodległości, 3-go Maja,  Drzymały, Kaszubską, Narutowicza, Potulicka pl. Zwycięstwa, św. Wojciecha i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji. Do uczestnictwa zapraszamy parafian i gości. 

4        We wtorek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Tego dnia uświadamiamy sobie, jak wielkie znaczenie dla zbawienia ma Krzyż św.

5        Przykładem pójścia za Zbawicielem jest dla nas Najświętsza Maryja Panna Bolesna, której wspomnienie przeżywamy 15 września (środa). Mobilizuje Ona nas do tego, byśmy w szkole, pracy i w innych miejscach byli gotowi do naśladowania naszego Zbawiciela.

6        Msza św. w intencji świętości rodzin przy relikwiach św. Joanny Beretty Mola w czwartek o godz. 18:oo, zapraszamy. 

7        W sobotę, 18 września, świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy do modlitwy przy Jego relikwiach o godz. 15:oo i 18:oo.  

8        Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w każdą niedzielę o godz. 10:30, zapisy u Ks. Piotra. Dzieci przed pierwszą komunią św. uczestniczą we Mszy św.  o godz. 13:30, zapisy u ks. Dawida. I Komunia św. będzie w III i IV niedzielę maja 2022 r.

9        W najbliższy piątek Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego po Mszy św. o godz. 15:oo. Zapraszamy do rozważania zbawczej Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa.

10    Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo. 

11    Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej, ofiary na relikwiarz bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej codziennej modlitwie. 

12    Księgę pamiątkową z racji 70. rocznicy urodzin ks. proboszcza, jako cegiełkę na złote jabłko dla Matki Bożej można nabyć w zakrystii.

13    W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali kwotę 1516 zł. z przeznaczeniem na pomoc dla poszkodowanych w Afganistanie,. Za przekazane wsparcie z serca dziękujemy.

14    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. 

15    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 467