Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-29.08.2021r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII  NIEDZIELĘ  ROKU – 29.08.2021 r.

 

1        Dziś obchodzimy uroczystość ścięcia św. Jana Chrzciciela. W naszej Bazylice można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2        Rozpoczyna się nowy rok szkolny, zachęcamy rodziców, aby zainteresowali się sprawami edukacyjnymi swoich dzieci, nie zaniedbujmy wychowania religijnego, bo to właśnie rodzice są pierwszymi nauczycielami i wychowawcami.

3        Masza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 61 w środę, tj. 1. września o godz. 8:oo. Zapraszamy dzieci, rodziców i wychowawców.

4        W dniu 1 września wspominamy tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyny podczas II wojny światowej. Po Mszy św. o godz. 18:oo złożymy kwiaty i zapalimy znicze przy pomniku męczenników II wojny światowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5        Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwać będzie od 1. – 4. września w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie 1. września o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.  

6        Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:oo.

7        W pierwszy piątek miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od 7:oo – 8:oo i od 15:oo – 19:oo. Po Mszy św. o godz. 15:oo modlitwa pod przewodnictwem członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

8        Chorych odwiedzimy w ich domach w piątek i sobotę, prosimy o zgłoszenia.

9        W pierwszą sobotę Różaniec mężczyzn o godz. 7:oo. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwa różańcowa po Mszy św. o godz. 18:oo. Po różańcu zawierzenie Matce Najświętszej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10    Msza św. członków Kół Żywego Różańca w najbliższą niedzielę o godz. 15:oo, po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych w Bazylice.

11    Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo. 

12    Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej, ofiary na relikwiarz bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej codziennej modlitwie. 

13    Księgę pamiątkową z racji 70. rocznicy urodzin ks. proboszcza, jako cegiełkę na złote jabłko dla Matki Bożej można nabyć w zakrystii.

14    Koncert organy w naszej Bazylice dziś o godz. 16:oo,  serdecznie zapraszamy.

15    Nasza parafia organizuje wyjazd na beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego do Warszawy w dniach 11 - 12.09.2021. Wyjazd w sobotę 11. września  o godz. 6:oo. Koszt wyjazdu (w tym nocleg, w sobotę  obiadokolacja i w niedzielę rano śniadanie) 350 zł. Zapisy w biurze lub zakrystii. Zapraszamy !

16    W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek Caritas będziemy wspierali poszkodowanych w  Afganistanie. Niedziela 5. września została ogłoszona w Polsce ”Dniem Solidarności z Afganistanem”. 

17    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

18    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 421