Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ -09.05.2021

1        Dziś słyszymy wezwanie do realizowania przykazania miłości w codziennym życiu, bo dopiero wtedy będziemy Jego przyjaciółmi. Czy więc nimi jesteśmy ?

2        W poniedziałek, wtorek i środę nabożeństwa związane  z Dniami Krzyżowymi, w czasie których modlimy się o dobre urodzaje i w intencji narodów głodujących.

3        Nabożeństwo majowe w naszej  Bazylice codziennie o godz. 17:30. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

4        Msza św. w intencji Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego i błogosławionych owoców Jego beatyfikacji w czwartek o godz. 18:oo.

5        Również w czwartek przypada rocznica objawień Matki Bożej Fatimskiej. W naszej Bazylice nowenna i Msza św. o godz. 18:oo. Jeżeli otrzymamy zgodę na procesję to pójdziemy do figury św. Jana Pawła II, jeżeli nie otrzymamy zgody, zapraszamy na Różaniec Fatimski  w Bazylice.

6        W piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo.  Zapraszamy do uczestnictwa.

7        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

8        Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej, ofiary na relikwiarz bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9        Dziś i w następne dwie niedziele w naszej parafii kolejne grupy dzieci przystąpią do I Komunii św. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10:oo. Do uczestnictwa zapraszamy rodziny dzieci pierwszo - komunijnych.

10    Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas w ostatnią niedzielę zebrali do puszek kwotę 757 zł. na pomoc dla biednych. Za przekazane ofiary serdecznie dziękujemy.

11    Za tydzień w niedzielę, obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

12    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.