Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ -02.05.2021

1        Jutro - 3-Maja - w naszym Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski uroczystość odpustowa. Msze św. porządku niedzielnego. Każdy kto jest w stanie łaski uświęcającej pod zwykłymi warunkami może uzyskać odpust zupełny.

2        Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwa do 4. maja w godz. od godz. 7:oo – 21:oo. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.

3        W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:00.

4        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od 7:oo – 8:oo i od 15:oo – 19:oo.

5        Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

6        Ks. proboszcz odwiedzi chorych na zaproszenie w pierwszy piątek miesiąca, tj. 7. maja od godz. 9:oo.

7        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

8        Trwa miesiąc maj w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30.

9        W tym tygodniu w liturgii wspominamy we wtorek św. Floriana , patrona strażaków.

10    Msza św. Kół Żywego Różańca dziś o godz. 15:00. Po Mszy św. wspólna modlitwa i wymiana tajemnic różańcowych w Bazylice.

11    Został zamontowany nowy kocioł do ogrzewania Bazyliki i plebanii. Koszt inwestycji to kwota  40.187zł. Płatność została rozłożona na raty. Zebraliśmy już kwotę 23.000 zł. Za  złożone ofiary dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o wsparcie.

12    Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej, ofiary na relikwiarz bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

13    W przyszłą niedzielę w naszej parafii pierwsza grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10:oo. Do uczestnictwa zapraszamy rodziny dzieci pierwszo - komunijnych.

14    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.