Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ -11.04.2021

1        Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii i objawień św. S. Faustyny Kowalskiej została nazwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a przede wszystkim sakramentu pokuty.

2        Warto dziś zadać sobie pytanie: czy już wypełniłem obowiązek spowiedzi wielkanocnej ?

3        Dziś po każdej Mszy św. będzie można oddać cześć relikwiom Świętej Siostry Faustyny, dotykając relikwii -  czyniąc znak Krzyża św. – prosimy o wstawiennictwo u Boga.

4         Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jego zasadniczym celem jest niesienie pomocy chorym, samotnym i ludziom potrzebującym. Tydzień Miłosierdzia jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wymiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia się dobrami duchowymi i materialnymi z innymi.

5        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

6         Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7        Msza św. Kół Żywego Różańca dziś o godz. 15:oo. Po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych w Bazylice.

8        Osoby, które pragną w tym roku przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy na katechezy w piątki o godzinie 18.30 w salce na plebanii.  Odpowiedzialnym za przygotowanie do sakramentu jest ksiądz Krystian.

9         Zespól Parafialny Caritas w dzisiejszą niedzielę zbiera ofiary do puszek na dzieła Caritas Polska w kruchcie Bazyliki.

10    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.