Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU-21.03.2021

1.      Dzisiejsza niedziela dawniej była nazywana niedzielą Męki Pańskiej, a liturgia słowa poczynając od dziś będzie się koncentrowała na męce Chrystusowej. Znak zasłoniętych krzyży, które mają nam przypominać o umartwieniu wzroku w okresie Wielkiego Postu. Liturgia dzisiejszej niedzieli ukazuje nam Boga wybaczającego i wyzwalającego człowieka z sideł grzechu i zła. Śmiało dziś możemy powiedzieć, że nie tylko staje się nam bliższy obraz Chrystusa umierającego, ale także zmartwychwstałego, przynoszącego nam wyzwolenie i pokój.

2.      W czwartek, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszach św. o godz. 15:oo i 18:oo będziemy mogli podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.

3.      Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:oo.

4.      Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:00.  Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

5.      Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

6.      Z troską informujemy, że w tym trudnym czasie pandemii mamy poważną awarię kotłowni ogrzewającej kościół i plebanię. Jesteśmy zmuszeni wymienić jeden z trzech kotłów. Koszt nie przewidywanej inwestycji to kwota ok. 40.000 zł.  Prosimy o wsparcie na miarę możliwości.  Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7.      Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne dla biednych. Jest to forma jałmużny postnej. Zespół Parafialny Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza: świece, baranki wielkanocne, kartki świąteczne i pamiątki koronacji. Można również nabywać płytę z nagraniem utworu na rocznicę koronacji i 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II „ Te Deum pro Patria”.

8.      Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wieki Tydzień. Na wszystkich Msza św. poświęcenie palm. Przed sumą procesja wewnątrz Bazyliki.

9.      Wielki Tydzień bardzo bogaty w wydarzenia zbawcze jest czasem danym nam przez Boga jako pomoc dla naszego zbawienia.

10.  Makulaturę na misje będziemy mogli składać do pojemnika obok Bazyliki w dniach 26-28 marca br.

11.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12.  Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.