Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU-07.03.2021

1        Przez trzynaście wieków naród wybrany w oparciu o Prawo Dziesięciu Przykazań przygotowywał się do zbawienia, ciągle jednak brakowało mu zrozumienia dla boskiego planu zbawienia człowieka. Niejednokrotnie odrzucał go wprost, jak to było widoczne  wobec Jezusa. Dopiero mądrość oparta na miłości krzyża da człowiekowi zbawienie.

2        Dobrym czasem dla zgłębienia Bożego planu miłości są rekolekcje wielkopostne, które w naszej Rodzinie Parafialnej będziemy przeżywali od IV Niedzieli Wielkiego Postu (14. – 17.03.2021r.). Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Stanisław Flis SAC, proboszcz parafii św. Jana Ewangelisty w Szczecinie. Módlmy się, aby to był dla nas wszystkich czas szczególnej łaski. Tak zaplanujmy czas, abyśmy mogli w nich uczestniczyć. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotach.

3        Przez cały okres Wielkiego Postu  zapraszamy na: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30. Dla dzieci o godz. 17:oo. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

4        Msza św. w intencji świętości rodzin  przy relikwiach św. Joanny Beretta Molla w czwartek o godz. 18:00.

5        W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa, rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do modlitwy i czuwania.

6        Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

7        Z troską informujemy, że w tym trudnym czasie mamy poważną awarię kotłowni ogrzewającej kościół i plebanię. Jesteśmy zmuszeni wymienić jeden z trzech kotłów. Koszt nie przewidywanej inwestycji to kwota ok. 40.000 zł.  Prosimy o wsparcie na miarę możliwości.  Za złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

8        Od 10. – 18. marca zapaszmy na nowennę przed uroczystością św. Józefa.

9        Dziś po każdej Mszy św. w kruchcie Bazyliki członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla biednych i paczki świątecznie. Pamiętajmy, jałmużna gładzi wszystkie grzechy.

10    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.