Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU-21.02.2021

1        Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu wezwani „Nawracajcie się”, „Wierzcie w Ewangelię”; to wołanie , którym Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Chrystusem. Przemiana naszego serca pozwoli nam przemienić nasze życie.

2        Pomocą w przemianie naszego życia są nabożeństwa pasyjne: Przez cały okres Wielkiego Postu  zapraszamy na: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30. Dla dzieci o godz. 17:oo. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – poświęcenie katedry św. Piotra w Rzymie; we  wtorek – św. Polikarpa.

4        Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w  czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci bł. Jerzemu Popiełuszce w Jego relikwiach.

5        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

6        Ośmielamy się prosić o wsparcie inwestycji bieżącego roku, mam na myśli jabłko dla Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski oraz relikwiarz dla błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Za już złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7        Makulaturę na misje można składać do pojemnika obok Bazyliki w najbliższy piątek i sobotę. .

8        W najbliższy piątek przypada dzień imienin i urodzin ks. proboszcza. Msza św. w intencji Solenizanta i Jubilata w piątek o godz. 18:oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10    Ks. proboszczowi oraz solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Niech Bóg przemienia nasze serca i nasze życie, niech błogosławi w dążeniu do doskonałej miłości.