Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-14.02.2021

1        Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam, że są choroby utrudniające bliskość z Bogiem – te związane z naszym duchem i  ciałem. Lekarzem, który może nas z nich uzdrowić, jest Jezus Chrystus, lekarz ciał i dusz ludzkich.

2        Pomocą dla nas w tym uzdrowieniu jest okres Wielkiego Postu, w którym poprzez praktyki wielkopostne: modlitwę, post i jałmużnę możemy wyjść z naszej choroby.

3        W środę – Popielec – rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu na znak rozpoczęcia okresu pokuty i umartwienia, przyjmiemy posypanie popiołem. Msze św. w naszej Bazylice o godz.: 7:oo; 12:oo; 15:oo i  18:oo. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywamy pokarmów mięsnych; spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Przypominamy również, że w piątki obowiązuje post jakościowy, czyli w tym dniu nie spożywamy pokarmów mięsnych.

4        Przez cały okres Wielkiego Postu  zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30. Dla dzieci i młodzieży o godz. 17:oo. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

5        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

6        Ośmielamy się prosić o wsparcie inwestycji bieżącego roku, mam na myśli jabłko dla Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski oraz relikwiarz dla błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Za już złożone precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

8        Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.