Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-07.02.2021

1        Chrystus otrzymał od Ojca misję głoszenia Dobrej Nowiny wszystkim narodom. Jego życie było służbą, której celem było osiągnięcie zbawienia przez każdego człowieka. My jako uczniowie Chrystusa, mamy ten obowiązek podejmować i realizować go w naszym życiu.

2        By mieć siłę do podejmowania tej drogi, potrzebna jest nam osobista bliskość z Jezusem, wyrażająca się w refleksji nad słowem Bożym i modlitwie. Chciejmy znaleźć dla siebie miejsce i czas na spotkanie z naszym mistrzem i Panem.

3        W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Hieronima Emilianiego; w środę – św. Scholastykę; w czwartek – Najświętsza Maryję Pannę z Lourdes.

4        We wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, w czwartek, 11 lutego br. przypada Światowy Dzień  Chorego. Na szczególną modlitwę za chorych w tym dniu zapraszamy na godz. 15:oo i 18:oo. Podczas tych Mszy św. ludziom chorym udzielimy Sakramentu Chorych.

5        Msza św. o świętość rodzin przy relikwiach św. Joanny Beretty Mola w czwartek o godz. 18:oo.

6         W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo. Zapraszamy do adoracji i czuwania.

7        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo

8        Za składane precjoza i ofiary na jabłko dla Matki Bożej oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę  i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.