Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-31.01.2021

1        Dzisiejsza Ewangelia przedstawia nam Jezusa nauczającego w Kafarnaum. My również wysłuchaliśmy Jego słowa, chciejmy je rozważyć w swoim sercu, a przede wszystkim realizować w swoim życiu.

2        W tym tygodniu we wtorek święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu do świątyni przychodzimy z gromnicami. Gromnica symbolizuje Chrystusa „jedyną światłość prawdziwą, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi”. Msze św. w naszej Bazylice według porządku niedzielnego – z wyjątkiem – nie będzie Mszy św. o godz. 13:30 i 19:30. Przed sumą procesja wewnątrz Bazyliki ze świecami.

3        Jerycho modlitewne będzie trwać od 1– 4. lutego w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie 1. lutego o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

4        Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:oo.

5        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

6        W pierwszy piątek i sobotę odwiedzimy chorych na zaproszenia od godz. 9:00.

7        Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski w sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo. Zapraszamy.

8        Msza św. Kół Żywego Różańca w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 15:oo, po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych w Bazylice.

9        W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej zebrali do puszek kwotę 1.066,13 zł z przeznaczeniem na pomoc poszkodowanym w  wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. Za przekazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

10    Na ławkach są wyłożone koperty z życzeniami na Nowy Rok oraz informacją na temat tegorocznych planów. Prosimy o zabranie i pomoc na miarę możliwości.

11    Za ofiary kolędowe, dary i ofiary na jabłko dla Matki Bożej oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.