Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-17.01.2021

1        W tym tygodniu w Kościele katolickim rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku ze względu na pandemię, modlimy się o jedność chrześcijan we własnych wspólnotach. Uroczyste zakończenie modlitw ekumenicznych w dniu nawrócenia św. Pawła, czyli  25 stycznia, w Bazylice Katedralnej: Msza św. o godz. 18:00 pod przewodnictwem ks. Bp. Henryka Wejmana, o godz. 19:00 wspólne Nabożeństwo Ekumeniczne z udziałem duchownych innych wyznań.

2        Msza św. o dopełnienie beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego i jej błogosławione owoce dla Kościoła i naszej umiłowanej Ojczyzny w czwartek o godz. 18:00.

3        W dniu dzisiejszym kończymy wspólne kolędowanie w naszej Bazylice. Osobom, które przyszły na wspólną modlitwę dziękujemy. Osoby, które zgłosiły kolędę w domu będą powiadomione o terminie wizyty.

4        Kalendarze parafialne na rok 2021 można zabrać ze stolika pod chórem. Kto może niech złoży ofiarę.

5        Za ofiary kolędowe, dary i ofiary na jabłko dla Matki Bożej oraz ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tace i przesyłane na konto parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

6        W III niedzielę zwykłą, 24. stycznia br. wraz z całym Kościołem powszechnym będziemy przeżywać po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego.

7        W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali poszkodowanych na wskutek trzęsienia ziemi w Chorwacji.

8        Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

9        Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.