Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO-10.01.2021 r.

1        W niedzielę Chrztu Pańskiego mocniej uświadamiamy sobie zobowiązania, które wynikają z przyjętego Sakramentu Chrztu. Chrzest jest dla nas „otwarciem nieba i zasłuchaniem się w głos Ojca słyszany z nieba: To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Zadaniem każdego i każdej z nas jest budowanie wiary na fundamencie sakramentu chrztu św.

2        Msza św. o świętość rodzin przy relikwiach św. Joanny Beretty Mola w czwartek o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną się modlić, aby nasze rodziny były Bogiem i miłością silne.

3        Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w piątek po Mszy św. o godz. 15:oo. Zapraszamy do rozważania zbawczej Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa.

4        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

5        Jak już zapowiadaliśmy w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:oo i wspólne kolędowanie do naszej Bazyliki mieszkańców poszczególnych ulic. Program kolędowania z wiernymi z poszczególnych ulic wywieszony jest w gablocie. (tu odczytać na 10 – 17 stycznia).

6        Kalendarze parafialne na rok 2021  można pobrać ze stolika pod chórem. Kto może niech złoży swoją ofiarę na potrzeby kościoła.

7        W ostatnią niedzielę Parafialny Zespół Caritas zebrał do puszek kwotę 690 zł. Za przekazaną pomoc z serca dziękujemy.

8        Na ławkach są wyłożone koperty z życzeniami na Nowy Rok oraz informacją na temat tegorocznych planów. Prosimy o zabranie i pomoc na miarę możliwości.

9        Za ofiary kolędowe, precjoza, ofiary na jabłko dla Matki Bożej  i ofiary składane na potrzeby naszej parafii przesyłane na konto serdecznie dziękujemy.

10    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

11    We wtorek przypada dzień imienin ks. Arkadiusza Skwary. Msza św. imieninowa w intencji dostojnego solenizanta we wtorek o godz. 18:oo. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za kapłańską posługę wśród nas.

12    Ks. Arkadiuszowi oraz solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.