Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ PO NARODZENIU PAŃSKIM- 03.01.2020 r.

1.      W środę, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele święcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M +  B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Msze św. w naszej Bazylice według porządku niedzielnego. W uroczystość Objawienia Pańskiego wszyscy jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św.

2.      Jak już zapowiadaliśmy w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej.

Osoby i Rodziny, które pragną przyjąć kapłana w swoim mieszkaniu, prosimy o zgłoszenie na formularzu, który jest wyłożony na stoliku pod chórem oraz dostępny na stronie internetowej parafii. Zgłoszenie należy dostarczyć do zakrystii lub biura parafialnego. Osoby i Rodziny, które z różnych powodów w tym roku nie będą przyjmowały kapłana w mieszkaniu, zapraszamy na Mszę św. i wspólną kolędę do Bazyliki w poszczególnych dniach według planu zamieszczonego na odwrocie formularza oraz na stronie internetowej parafii.


3.      W przyszłą niedzielę obchodzimy  święto Chrztu Pańskiego.

4.      Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:00.

5.      Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa w najbliższy piątek, rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo. Zapraszamy do adoracji i czuwania.

6.      Kalendarze na rok 2021 można nabywać w zakrystii. 

7.      Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla ludzi biednych i rodzin wielodzietnych. Dar na Caritas jest uczynkiem miłosierdzia.

8.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

9.      Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 612