Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 04.10.2020 r.

1        Rozpoczynamy Misje św. przed II rocznicą papieskiej koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski, które trwać będą do przyszłej niedzieli. Misjom przewodniczy O. Krzysztof Kowalski – paulin z Jasnej Góry. Dziś  na wszystkich Mszach św. nauka misyjna. Od poniedziałku do piątku Msze św. z nauką misyjną o godz. 9:00, 15:00 i 18:00. W sobotę główna uroczystość pod przewodnictwem Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego konferencji Episkopatu Polski. O godz. 11:00 premiera utworu napisanego na tę uroczystość „ TE DEUM PRO PATRIA”, po koncercie Msza św. dziękczynna i ofiarowanie jako wotum Matce Bożej złotego berła. W niedzielę, tj. 11. października zakończenie misji na wszystkich Mszach św. Tak zorganizujmy czas, aby członkowie naszych rodzin wzięli udział w misjach i uroczystości. Do uczestnictwa zapraszamy.

2        Różaniec w naszej Bazylice codziennie o godz. 12:00 i przez cały październik o godz. 17:30.

3        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Faustynę Kowalską, w środę – Matkę Bożą Różańcową.

4        Msza św. w intencji świętości rodzin przy relikwiach św. Joanny Beretta Mola  w czwartek  o godz. 18:00.

5        W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski, w ramach którego przypominamy naukę papieża Polaka i tradycyjnie będą zbierane ofiary na Fundację Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II.

6         Za dary i ofiary na berło dla Matki Bożej, ofiary składane na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne, na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7         Dziś po każdej Mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem dla ludzi biednych i potrzebujących. Umiejmy pomagać biedniejszym od nas. Radosnego dawcę miłuje Pan.

8        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. 

9        Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

 

Odsłon: 766