Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 23.08.2020 r.

1        Chrystus przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie powołał Kościół, dla jego umocnienia zesłał Ducha Świętego, ale jego kierowanie przekazał św. Piotrowi. To na jego wierze, jak na skale, oparł funkcjonowanie wspólnoty zbawienia.

2        Rolą Rybaka jest trwać w  wierze i umacniać wiarę braci. Ale czy my swoją modlitwą przyczyniamy się do wsparcia Biskupa Rzymu?

3        W środę uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej; zechciejmy jak najgodniej uczcić Matkę i opiekunkę naszej Ojczyzny. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 7:oo, 15:oo i 18:oo.

4        W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Bartłomieja Apostoła, w czwartek – św. Monikę, w piątek – św. Augustyna, w sobotę – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela - w naszej Bazylice odpust - zapraszamy na Msze św. o godz. 15:oo i 18:oo.

5        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

6        Trwa nowenna przed uroczystością NMP Częstochowskiej, codziennie po Mszy św., o godz. 18:oo.Zapraszamy do modlitwy w sposób szczególny w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

7        Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek tj. 27. sierpnia o godz. 18:oo.

8        Dziś, na godz. 16:oo serdecznie zapraszamy na koncert organowy:  Roksana Kalinowska - organy, Trio Maryjne: Mirosława Białas – organy, Andrzej Słoniecki – altówka, Janusz Witkiewicz - flet. Wstęp wolny.

9        Dzisiejsza niedziela zgodnie z zarządzeniem naszego Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi jest „Dniem Solidarności z mieszkańcami Bejrutu”. Naszymi ofiarami do puszek wspieramy poszkodowanych na wskutek tragedii  w Bejrucie.

10     Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Ofiarowane berło będzie wotum za jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za ofiary na berło dla Matki Bożej, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11     Makulaturę na misje będziemy mogli składać do pojemników obok Bazyliki w najbliższy piątek i sobotę.

12     Dziś kończą swoją posługę pomocy duszpasterskiej w naszej parafii ks. mgr Łukasz Koliński i ks. mgr Konrad Sidor. Udają się na pierwsze placówki duszpasterskie. Ks. Łukasz do Mieszkowic, ks. Konrad do Stepnicy. Dziękujemy współbraciom za dar posługi w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski  na niwie Pana.

13    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14    Ks. Łukaszowi i Ks. Konradowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.