Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 16.08.2020 r.

1        Bóg powołuje każdego człowieka do osiągnięcia zbawienia, wspiera nas na drodze łaska sakramentów. Doskonale jednak wiemy, że wielu spośród nas ciągle nie może jeszcze Boga odnaleźć, błądząc  na drogach i bezdrożach życia ludzkiego.

2        Dzisiejsza liturgia słowa nawołuje nas do takiego życia ,aby było ono czytelnym znakiem dla  tych, którzy błądzą i nie mogą znaleźć drogi do „domu ojca”.

3        Pod wpływem dzisiejszej liturgii warto zadać sobie pytanie: w jaki sposób świadczę o obecności Boga w moim życiu?

4        W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Jacka, w czwartek – św. Bernarda, w piątek – św. Piusa X, w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę Królową.

5        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

6        Od poniedziałku, tj. od 17 sierpnia po Mszy św. o godz.. 18:00 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością NMP Częstochowskiej. Zapraszamy do modlitwy w sposób szczególny w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

7        W najbliższą środę, tj. 19 sierpnia przypada rocznica objawień Pani Fatimskiej. O godz. 18:00 w naszej Bazylice: nowenna, Msza św. i procesja różańcowa ulicami naszej parafii. Mszy św. przewodniczył będzie Ks. mgr Łukasz Koliński –neoprezbiter, który wspomaga naszą pracę duszpasterską.  Do udziału zapraszamy wszystkich, którzy kochają Matkę Bożą.

8        Msza św. w intencji dopełnienia beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego i błogosławione jej owoce dla Kościoła Powszechnego i naszej umiłowanej Ojczyny w czwartek o godz. 18:00.

9        W przyszłą niedzielę, tj. 23. sierpnia na godz. 16:oo serdecznie zapraszamy na koncert:  Roksana Kalinowska - organy, Trio Maryjne: Mirosława Białas – organy, Andrzej Słoniecki – altówka, Janusz Witkiewicz - flet. Wstęp wolny.

10    Niedziela 23. sierpnia, zgodnie z zarządzeniem naszego Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi będzie  „Dniem Solidarności z mieszkańcami Bejrutu”. Naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali poszkodowanych na wskutek tragedii  w Bejrucie.

11     Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Ofiarowane berło będzie wotum za jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za ofiary na berło dla Matki Bożej, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12     Osobom, które przyczyniły się do wykonania Ryngrafu upamiętniającego 100. rocznicę Cudu nad Wisłą i osobom, które wspomogły organizację wczorajszej uroczystości – mam nam myśli moich współpracowników kapłanów oraz członków Rady Parafialnej z serca dziękuję.

13    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.