Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP-15.08.2020 r.

1        Dziś w naszej Bazylice – SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ ZWYCIĘSKIEJ KRÓLOWEJ POLSKI – ODPUST SANKTUARYJNY- oraz  100. rocznica Cudu nad Wisłą. Ks. Abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko – Kamieński  będzie przewodniczył uroczystej sumie odpustowej o godz. 12:00 oraz odsłoni i poświęci Ryngraf upamiętniający to wielkie historyczne wydarzenie. Do uczestnictwa zapraszamy parafian i wszystkich Szczecinian, którzy kochają naszą Ojczyznę.

2        Dzisiejszą uroczystość lud polski zwykł nazywać świętem Matki Bożej Zielnej. Zazwyczaj o tej porze przypada koniec żniw. Wdzięczni Maryi za opiekę, przynosimy dziś bukiety z ziół, kłosów i kwiatów, a rolnicy składają u Jej stóp dożynkowe wieńce. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Poświęcone wiązanki zaniesiemy do domów, niech umieszczone przy wizerunku Maryi, ciągle nam przypominają o wielkich rzeczach, jakie czyni dla nas Pan Bóg. Po Każdej Mszy świętej święcimy zioła, zboża, owoce i kwiaty.  Msze św. według porządku niedzielnego.

3        Niedziela 23. sierpnia, zgodnie z zarządzeniem naszego Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi będzie  „Dniem Solidarności z mieszkańcami Bejrutu”. Naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali poszkodowanych na wskutek tragedii  w Bejrucie.

4        Od poniedziałku, tj. od 17 sierpnia po Mszy św. o godz.. 18:00 rozpoczniemy nowennę przed uroczystością NMP Częstochowskiej. Zapraszamy do modlitwy w sposób szczególny w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

5        W najbliższą środę, tj. 19 sierpnia przypada rocznica objawień Pani Fatimskiej. O godz. 18:00 w naszej Bazylice: nowenna, Msza św. i procesja różańcowa ulicami naszej parafii. Mszy św. przewodniczył będzie Ks. mgr Łukasz Koliński –neoprezbiter, który wspomaga naszą pracę duszpasterską.  Do udziału zapraszamy wszystkich, którzy kochają Matkę Bożą.