Dziś piątek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 09.08.2020 r.

1        W najbliższą sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, jednocześnie jest to 100. rocznica Cudu nad Wisłą. W naszym Sanktuarium uroczystość odpustowa. W tym dniu Ks. Abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko – Kamieński  będzie przewodniczył uroczystej sumie odpustowej o godz. 12:00 oraz odsłoni i poświęci Ryngraf upamiętniający to wielkie historyczne wydarzenie. Do uczestnictwa zapraszamy parafian i wszystkich Szczecinian, którzy kochają naszą Ojczyznę.  Msze św. według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo kwiatów, ziół i owoców.

2        W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Wawrzyńca; we wtorek - św. Klarę; w piątek – św. Maksymiliana Kolbe.

3        W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

4        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

5         Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Ofiarowane berło będzie wotum za jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za ofiary na berło dla Matki Bożej, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

6        W ostatnią niedzielę Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 1.034 zł. Za pomoc dla biednych i potrzebujących serdecznie dziękujemy.

7        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

8        Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.