Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 02.08.2020 r.

1        Rozpoczął się miesiąc sierpień. Miesiąc bogaty w historyczne wydarzenia. W dniu 15 sierpnia przypada 100. rocznica Cudu nad Wisłą i w naszym Sanktuarium uroczystość odpustowa. W tym dniu o godz. 12:00 Ks. Abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko – Kamieński  będzie przewodniczył uroczystej sumie odpustowej oraz odsłoni i poświęci ryngraf upamiętniający to wielkie historyczne wydarzenie. Projekt ryngrafu można zobaczyć w gablotach. Już dziś zapraszamy do uczestnictwa.

2        W najbliższy czwartek uroczystość Przemienienia Pańskiego. Jest to pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji świętych powołań do służby w Kościele.

3        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

4        W pierwszy piątek możliwość odwiedzenia chorych na indywidualne zaproszenia.

5        W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Jana Marię Vianeya; w sobotę – św. Dominika.

6        Jerycho modlitewne trwa do  4. sierpnia w godz. od 7:oo – 21:oo. Zakończenie 4. sierpnia o godz. 19:00.

7        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

8        Msza św. Kół Żywego Różańca dziś o godz. 15:oo. Po Mszy św. dziesiątek różańca i wymiana tajemnic różańcowych.

9         Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Ofiarowane berło będzie wotum za jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za ofiary na berło dla Matki Bożej, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10    Z racji św. Krzysztofa na cele misji została zebrana kwota 640 zł. Za przekazane ofiary dziękujemy.

11    Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas dziś po każdej Mszy św. zbierają ofiary do puszek. Umiejmy pomagać biedniejszym od nas. Pamiętajmy, że radosnego dawcę miłuje Pan, a jałmużna gładzi grzechy.

12    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.