Dziś wtorek , 18 czerwca 2024 r. imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 26.07.2020 r.

 

1        Czas wakacji to okres, w którym podejmujemy różnego rodzaju poszukiwania, poczynając od ciekawych miejsc, poprzez ciekawych ludzi, ale znaleźć chcemy prawdziwy skarb, Do takiego działania zachęca nas dzisiejsza liturgia słowa.

2        Szukamy  często daleko, a nie dostrzegamy skarbów wokół siebie. Dziś w liturgii wspominamy św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny i dziadków Jezusa. Pamiętajmy o naszych rodzicach i dziadkach nie tylko w modlitwie, ale umiejmy im podziękować i zrobić dla nich coś miłego.  

3        Czas wakacji i urlopów, to czas nawiązywania kontaktu z Bogiem poprzez piękno przyrody. Nie zapominajmy o modlitwie porannej i wieczornej, ale także w ciągu dnia, choćby modlitwie Anioł Pański, także innych formach modlitwy jak różaniec czy koronka do Miłosierdzia Bożego.

4        W tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Martę; w piątek – św. Ignacego Loyolę, w sobotę – św. Alfonsa Marię Liguoriego.   

5        W wczorajszym wspominaliśmy św. Krzysztofa, patrona kierowców. Dziś po każdej Mszy św. można poświęcić swój pojazd. Ofiary zbierane przy poświęceniu pojazdów  przeznaczone są na pomoc dla misji i misjonarzy.

6        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

7        Na czas wakacji nie ma Mszy św. o godz. 13:30.

8        Dziś, tj. 26. lipca na godz. 16:oo serdecznie zapraszamy na koncert organowy z racji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II: organy p. prof. Andrzej Chorosiński, recytacje tekstów papieskich – Michał Chorosiński. Wstęp wolny.

9         Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Ofiarowane berło niech będzie wotum za jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za ofiary na berło dla Matki Bożej, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10     Makulaturę na misje możemy jeszcze składać do pojemnika obok Bazyliki.

11    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. 

12    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 658