Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 12.07.2020 r.

1        Trwające na polach żniwa pobudzają nas do refleksji dotychczasowej owocności naszej wiary i życia. Zwłaszcza że dzisiejsza  liturgia słowa ukazuje nam obraz żniw. Zadajmy sobie pytanie: jak to jest z tą naszą wiarą? Jakiego rodzaju glebą jest nasze serce?

2        Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, niech staną się okazją do pogłębienia naszej wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z otaczającą nas przyrodą. Przez jej piękno niech przemawia do nas sam Stwórca. Jednocześmie jako katolicy nie zapominajmy o uczestnictwie w niedzielnej Mszy Świętej.

3        W poniedziałek tj. 13 lipca przypada rocznica objawień Pani Fatimskiej. Zapraszamy na nowennę, Mszę św. i procesję różańcową pod przewodnictwem Ks. mgr. Konrada Sidora, naszego Neoprezbitera o godz. 18:oo. Będzie to jednocześnie Msza św. prymicyjna. W tym miesiącu pójdziemy  z Bazyliki św. Jana Chrzciciela, ul. Bogurodzicy, św. Wojciecha, Jagiellońską, pl. Lotników, al. Papieża Jana Pawła II, pl. Grunwaldzkim, Piłsudskiego, al. Wyzwolenia, Niepodległości  i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji . Do uczestnictwa wszystkich zapraszamy.

4        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta,  w środę – św. Bonawenturę, w czwartek – Matkę Bożą z Góry Karmel.

5        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

6        Na czas wakacji nie ma Mszy św. o godz. 13:30.

7        Na czas wakacji do końca sierpnia biuro parafialne będzie czynne: w poniedziałek i piątek od godz. 16:oo – 18:oo. Sprawy pogrzebowe załatwiamy w każdym czasie.

8         Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Ofiarowane berło niech będzie wotum za jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za ofiary na berło dla Matki Bożej, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech nasze serca będą urodzajną glebą dla usłyszanego dzisiaj słowa Bożego. Starajmy się je zrozumieć, strzec go w sobie oraz codziennym życiem potwierdzać jego aktualność.