Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 05.07.2020 r.

1        „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Po trudach całorocznej pracy i nauki szukamy miejsca gdzie możemy odpocząć.  Nie zapominajmy o modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

2        Msza św. Kół Żywego  Różańca i wymiana tajemnic różańcowych dziś o godz. 15:00. Zapraszamy.

3        Msza św. w intencji świętości rodzin przy relikwiach  św. Joanny Beretta Mola w czwartek o godz. 18:00.

4        W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:00.

5        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – bł. Marię Teresę Ledóchowską, w środę – św. Jana z Dukli, w sobotę – św. Benedykta, opata i patrona Europy.

6        W czasie wakacji chorych odwiedzamy na indywidualne wezwania.

7        Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

8        Na czas wakacji nie ma Mszy św. o godz. 13:30.

9        Na czas wakacji do końca sierpnia biuro parafialne będzie czynne: w poniedziałek i piątek od godz. 16:oo – 18:oo. Sprawy pogrzebowe załatwiamy w każdym czasie.

10    Zapraszamy na koncert organowy „Sub Tuum Praesidium” do naszej Bazyliki  dziś o godz. 16:00. Wstęp wolny.

11     Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Ofiarowane berło niech będzie wotum za jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za ofiary na berło dla Matki Bożej, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca  dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12    Parafialny Zespół Caritas w kruchcie Bazyliki zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na akcję „Lato 2020”. - pomoc wakacyjna dla dzieci i młodzieży. Umiejmy pomagać - radosnego dawcę miłuje Pan.

13    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

14    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.