Dziś wtorek , 18 czerwca 2024 r. imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 14.06.2020 r.

1        Dzisiejsza liturgia słowa jest pod urokiem rozesłania Apostołów, którzy mają iść i głosić nadchodzące królestwo Boże. Głoszoną przez siebie rzeczywistość mają popierać: uzdrawianiem chorych, wskrzeszaniem umarłych, oczyszczaniem trędowatych i wypędzaniem złych duchów.

2        W najbliższy czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała na Mszach św. o godz. 15:00 i 18:00 poświęcimy pierwociny zbóż i kwiatów.

3        W piątek, po zakończeniu oktawy Bożego Ciała, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa uroczystość odpustowa, zachęcamy do uczestnictwa. 

4        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Brata Alberta Chmielowskiego, w sobotę – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

5        Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Bazylice codziennie o godz. 17:30. Do czwartku po nabożeństwie procesja Eucharystyczna wewnątrz Bazyliki.  Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

6        Członkom Rady Parafialnej i wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie ołtarzy i procesji Bożego Ciała z serca dziękujemy.

7         Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności przed wizerunkiem Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.   

8         Druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. w przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 10:00. Rocznica I Komunii św. również w przyszłą niedzielę  na Mszy św. o godz. 13:30.

9         Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Ofiarowane berło niech będzie wotum za jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za ofiary na berło dla Matki Bożej, ofiary składane na tacę i przesłane na konto na potrzeby parafii z głębi serca dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10    W ostatnią niedzielę Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 778 zł. Za przekazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

11    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. 

12    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 726