Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ-19.04.2020 r.

1        Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii i objawień św. s. Faustyny Kowalskiej została nazwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tego przymiotu Bożego najbardziej korzystamy w czasie sprawowania sakramentów, a przede wszystkim sakramentu pokuty.

2        Na ołtarzu są wystawione relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej. Na zakończenie Mszy św. kapłan udzieli błogosławieństwa tymi relikwiami. Przyjmijmy to szczególne błogosławieństwo z wiarą i prośmy apostołkę Bożego Miłosierdzia o wstawiennictwo u Boga o ustanie pandemii koronawirusa.  

3         Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jego zasadniczym celem jest niesienie pomocy chorym, samotnym i ludziom potrzebującym. Tydzień Miłosierdzia jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wymiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia się dobrami duchowymi i materialnymi z innymi.

4        Modlitwa różańcowa, zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo, na którą serdecznie zapraszamy. 

5        Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na berło dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Ofiarowane berło niech będzie wotum za jej opiekę nad nami i naszą umiłowaną Ojczyzną. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary na berło dla Matki Bożej i potrzeby parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

6        W zawiązku z ograniczeniami uczestnictwa w Mszach św. ośmielamy się prosić o pomoc na potrzeby parafii – utrzymanie – ogrzewanie, prąd, woda  i inne wydatki. Ofiary można przelać na konto parafii, złożyć do koszyczka lub skarbony. Za każdą pomoc dziękujemy.

7        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

8        Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 841