Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 25.08.2019

1        Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam, że Chrystus głosił zbawienie dla wszystkich ludzi i każdy człowiek może je osiągnąć. Jedyną jednak drogą do Ojca jest sam Jezus Chrystus, który przez swoją śmierć  i zmartwychwstanie wprowadza nas do domu Ojca.

2        W tym tygodniu w poniedziałek przypada uroczystość NMP Częstochowskiej, Msze św. o godz. 7:00, 15:oo i 18:00. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny o godz. 15:00  i 18:00. Ponadto w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Monikę; w środę – św. Augustyna, w czwartek – ścięcie  św. Jana Chrzciciela – w naszej parafii drugi odpust – zapraszamy na Msze św. o godz. 15:00 i 18:00.

3        Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci bł. ks. Jerzemu Popiełuszce w Jego relikwiach.

4        Przy okazji kończących się wakacji warto zadać sobie pytanie, czy ten dany nam przez Boga czas wykorzystaliśmy dla naszego zbawienia ? Od 1. września wracamy do porządku Mszy św. i biura parafialnego w ciągu roku, a więc Msza św. dla dzieci  o godz. 13:30.

5        Msza św. Kół Żywego Różańca w najbliższą niedzielę  godz. 15:00. Po Mszy św. spotkanie i wymiana tajemnic różańcowych.

6        Jerycho modlitewne będzie trwać od 1 - 4. września w godz. od 7:00 – 21:00, rozpoczęcie 1.09 .o godz. 19;00,  zakończenie Apelem Jasnogórskim.

7        Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo. 

8        Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na różę dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za dary i ofiary na różę i na potrzeby Bazyliki serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9        Zgodnie z dekretem Ks. Arcybiskupa Metropolity z dniem 24. sierpnia rozpoczął posługę w naszej parafii Ks. mgr Mateusz Tschech. Witamy Ks. Mateusza w naszej Rodzinie Parafialnej i życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski w pracy duszpasterskiej wśród nas.    

10    Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 26. - 28.09.2019 r. Trasa pielgrzymki: Szczecin – Legnica - Sanktuarium św. Jacka, następnie Czerna - Klasztor Karmelitów Bosych (tu nocleg, kolacja i śniadanie) Kraków – Łagiewski i Centrum św. Jana Pawła II, Częstochowa, (nocleg w Domu Pielgrzyma i śniadanie), udział w pielgrzymce archidiecezji i powrót do Szczecina. Całkowity koszt przy 45 osobach 350 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

11    Makulaturę na misje będziemy mogli składać do pojemnika obok Bazyliki w dniach 30 i  31. sierpnia br.

12    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. 

13    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

 

Nakarmieni słowem i Ciałem Chrystusa, idźmy w nasze codzienne życie z całą pokorą, delikatnością i cierpliwością, znosząc jedni drugich w miłości. Niech umocni nas w tym Boże błogosławieństwo.

Odsłon: 772