Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ- 28.07.2019

1        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Martę; w środę – św. Ignacego z Loyoli; w czwartek – św. Alfonsa Marię Liguoriego.

2         Jerycho modlitewne będzie trwać od 1– 4. sierpnia w godz. od 7:oo – 21:oo.  Rozpoczęcie  1. sierpnia o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

3        Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:oo.

4        W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

5        Ks. proboszcz odwiedzi chorych w pierwszy piątek miesiąca sierpnia od godz. 9:00. 

6        Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski w pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo.

7        Msza św. Kół Żywego Różańca w I niedzielę kwietnia o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej.

8        Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo. 

9        Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na różę dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Za dary i ofiary na różę i na potrzeby Bazyliki serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10    Dziś, 28. lipca ok. godz., 13:30 będziemy gościli uczestników Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę na obiedzie. Za przekazane ofiary i i intencje dziękujemy. Kto może niech przyniesie ciasto dla pątników. Msza św. z pielgrzymami w naszej Bazylice o godz. 15:00 – zapraszamy.

11    Od wielu lat sierpień jest ogłaszany przez Episkopat Polski miesiącem abstynencji. Do takiego  przeżywania sierpnia zachęcają nas biskupi w związku z wielkimi wydarzeniami religijnymi i historycznymi, jakie dokonały się w tym czasie.

12    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. 

13    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

 

„Niech nie twardnieją wasze serca jak w Meriba, jak na pustyni w dniu Massa”. Przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo. Niech otworzy ono nasze serca na moc Bożych napomnień.

Odsłon: 643