Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 19.05.2019 R.

  1. W czasie Ostatniej Wieczerzy Chrystus zostawił nam przykazanie miłości. Warto zauważyć, że wyrazem naszej miłości do drugiego człowieka jest troska o jego zbawienie.

  2. W miesiącu maju modlimy się przez szczególne wstawiennictwo Maryi polecając Bogu nasze sprawy osobiste, rodzinne i narodowe. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej Bazylice codziennie o godz. 17:30.

  3. Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

  4. Dziś, pierwsza grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Zbiórka dzieci i rodziców przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki o godz. 10:oo. Nabożeństwo dla dzieci i ich rodzin o godz. 16:00. Po nabożeństwie zostaną wykonane zdjęcia grupowe i indywidualne.

  5. W najbliższy piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Święto utworzone przez papieża Piusa VII, jako wyraz wdzięczności za wyzwolenie z niewoli napoleońskiej.

  6. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na różę dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

  7. Makulaturę na misje będzie można składać do pojemnika obok Bazyliki w dniach

24–26.05.2019 r.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

  2. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.


Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy wytrwali w realizacji pragnienia Jezusa wyrażonego w modlitwie o jedność.

Odsłon: 534