Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 12.05.2019 R.

 1. Dziś obchodzimy niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to dzień, w którym w sposób szczególny prosimy o nowe i dobre powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

 2. Potrzebę nowych powołań uświadamia nam dzisiaj liturgia słowa, ukazująca działalność ewangelizacyjną uczniów Pana.

 3. Maj, miesiąc, w którym przez szczególne wstawiennictwo Maryi polecamy Bogu nasze sprawy osobiste, rodzinne i narodowe. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej Bazylice codziennie o godz. 17:30.

 4. Jutro (13 maja), 102. rocznica objawień Pani Fatimskiej. W naszej Bazylice: Nowenna, Msza św. i Procesja Różańcowa - rozpoczęcie o godz. 18:oo. W tym miesiącu pójdziemy z Bazyliki do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 5. Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

 6. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: we wtorek – św. Macieja Apostoła, w czwartek – św. Andrzeja Bobolę, patrona Polski. Jest to dzień imieniem Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi, naszego Pasterza, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

 7. Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

 8. W najbliższą sobotę przypada XIII rocznica koronacji obrazu Matki Bożej w Trzebiatowie. Osoby chętnie na wyjazd prosimy o zgłoszenia w zakrystii, cena wyjazdu 30 zł. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 9. W przyszłą niedzielę pierwsza grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Zbiórka dzieci i rodziców przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki o godz. 10:oo.

 10. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na różę dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

 12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.


Niech dar Bożego błogosławieństwa, który przyjmiemy, będzie dla nas umocnieniem w stawaniu się lepszymi.

Odsłon: 881