-
Zaczynający się tydzień nazywany jest przez chrześcijan „Wielkim”, bo będą się w nim dokonywać wielkie wydarzenia zbawcze. Zachęcajmy się więc wzajemnie do udziału w nabożeństwach wielkotygodniowych. Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, którego centrum jest Triduum Sacrum: Wielki Czwartek Wieczerzy Pańskiej, Wielki Piątek Męki Pańskiej, Wielka Sobota – Wigilia Paschalna i sama Wielkanoc.
-
Wielki Czwartek upamiętniamy wydarzenia Ostatniej Wieczerzy, odkrywamy na nowo godność kapłana i uczymy się modlitwy o jedność. Bez intensywnej, żywej więzi, komunii człowieka z Bogiem niemożliwa jest jedność między ludźmi. Liturgia Wieczerzy Pańskiej w naszej Bazylice o godz. 18:00. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy w ciszy do godz. 22:00. Również spowiedź św. do 22:00.
-
Liturgia Wielkiego Piątku z adoracją Krzyża i ucałowaniem relikwiarza z kamieniem z Góry Kalwarii o godz. 18:00. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Nabożeństwo Męki Pańskiej kończy się złożeniem Pana Jezusa do grobu. Adoracja i spowiedź św. do godz. 24:00. (przeczytać program). W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
-
W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od godz. 9:00 do 14:00 co pół godziny.
-
Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się poświęceniem ognia na zewnątrz Bazyliki przy figurze Matki Bożej Królowej o godz. 18:00. Na liturgię światła przynosimy świece. Liturgia światła wypełniona tajemniczą i przejmującą ciszą, przygotowuje Kościół do Wigilii Paschalnej, do radości z nowego życia, do bycia świadkiem Zmartwychwstałego.
-
Podczas TRIDUUM tj. w czwartek, piątek i sobotę nie będzie modlitwy różańcowej o godz. 12:oo lecz zapraszamy na RÓŻANIEC o godz. 17:15.
-
W ostatnią niedzielę Zespół Caritas naszej parafii zebrał do puszek kwotę 1.218 zł. Za przekazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Parafialny Zespół Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza świece wielkanocne, chlebki, baranki i kartki świąteczne. Można również składać dary materialne do kosza, który wystawiony jest przed prezbiterium. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich.
-
Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na różę dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.
-
Przed prezbiterium można zobaczyć projekt Róży dla Matki Bożej w skali 1/1.
-
Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.
-
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.