Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 07.04.2019 R.

 1. Okres Wielkiego Postu to czas krytycznego spojrzenia przede wszystkim na siebie, po to, aby wykorzystując dane nam przez Kościół narzędzia, takie jak: modlitwa, post, jałmużna, rekolekcje, spowiedź, nabożeństwa pasyjne, przemieniać swoje życie.

 2. Uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, spróbujmy uświadomić sobie, jak wielka jest miłość Boga, który decyduje się na wydanie swojego Syna na śmierć męczeńską, abyśmy mogli otrzymać zbawienie.

 3. Jeszcze dziś i za tydzień Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz.: 9:3o, 15:30; 18:30. Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00. Zapraszamy do rozważania zbawczej Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Czy przynajmniej jeden raz w Wielkim Poście uczestniczyłeś w Drodze Krzyżowej czy Gorzkich Żalach ? Daj Bogu osobistą odpowiedź.

 4. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci św. Joannie Beretta Mola.

 5. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

 6. Parafialny Zespół Caritas dziś po każdej Mszy św. zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla biednych. Jest to okazja do złożenia jałmużny postnej. Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza: świece, kartki świąteczne i baranki wielkanocne, pamiątki koronacji. Można zabrać torbę miłosierdzia i napełnioną zwrócić do zakrystii na paczki dla biednych. Przed ołtarzem jest kosz, do którego można składać dary materialne na pomoc świąteczną. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich.

 7. Msza św. Kół Żywego Różańca dziś o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej i wymiana tajemnic różańcowych.

 8. Trwamy na modlitwie zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

 9. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na różę dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym szczególnym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary na różę dla Matki Bożej i potrzeby parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

 10. Za tydzień Niedziela Palmowa, od której rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia . Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm. Przed sumą procesja z palmami wewnątrz Bazyliki. Procesja z palmami przypomina nam uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

 12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.


Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem, który dla nas i naszego zbawienia podjął Mękę i poniósł śmierć na krzyżu, abyśmy mogli dostąpić zbawienia.

Odsłon: 547