Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 04.11.2018 R.

1. Od najmłodszych lat uczymy się o najważniejszym przykazaniu – miłości Boga i bliźniego. Realizacją tego przykazania są wskazane przez Kościół uczynki miłosierdzia.

2. Zapraszamy na modlitwę za wiernych polecanych w wypominkach przez cały listopad codziennie od godz. 17:3o – 18:oo oraz we wszystkie niedziele i święta 15 minut przed sumą. W każdy drugi wtorek miesiąca sprawujemy w ich intencji Mszę św. Wypominki możemy składać w kopertach na tacę lub w biurze parafialnym.

3. Dziś i we wszystkie niedziele listopada po Mszy św. o godz. 18:oo zapraszamy na modlitwę przy pomniku męczenników II wojny światowej.

4. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. można oddać cześć św. Joannie Beretta Mola w Jej relikwiach.

5. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo.Zapraszamy do czuwania i wspólnotowej modlitwy.

6. Na ławkach są rozłożone koperty na Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne. Składając swoją ofiarę na Seminarium pomagamy w wychowaniu nowych zastępów kapłanów dla naszej Archidiecezji. Za każdą ofiarę dziękujemy.

7. Msza św. członków Kół Żywego Różańca dziś o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej.

8. Uprzejmie informujemy, że można jeszcze nabywać pamiątki koronacji w zakrystii.

9. Jako wyraz zawierzenia Matce Bożej Zwycięskiej Królowej Polski trwamy na modlitwie różańcowej pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

10. Członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie w czwartek na godz. 19:30.

11. Dziś członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc biednym. Umiejmy pomagać biedniejszym od nas. Radosnego dawcę miłuje Pan.

12. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w piątek – rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; w sobotę - św. Lena Wielkiego, papieża.

13. Za dary i ofiary na potrzeby koronacji i naszej parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

14. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech Boże błogosławieństwo da nam siły, abyśmy mogli przykazanie miłości wprowadzić w nasze codzienne życie.

Odsłon: 635