Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 07.10.2018 R.

 1. Jednym z największych problemów współczesnego świata jest świadomie niszczenie małżeństwa, a przez to całej rodziny. Niestety wielu uczniów Chrystusa poprzez postawę milczenia daje ciche przyzwolenie na życie w grzechu swoich bliskich, a tym samym na odrzucenie Bożego prawa.

 2. W naszej parafii trwają Misje koronacyjne do przyszłej niedzieli: Msze św. z naukami misyjnymi codziennie o godz.: 9;00; 15:0 i 18:00. Dokładny program jest gablotach i można również zabrać informacje ze stolika pod chórem, wszystkich do uczestnictwa Zapraszamy.

 3. W ramach przygotowania do koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski trwamy na modlitwie różańcowej pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

 4. Pierwsza w dziejach Szczecina i Archidiecezji Papieska Koronacja obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski w naszej Bazylice w sobotę, tj. 13. października o godz. 11:oo. Niech nikogo z nas na tej liturgii nie zabraknie !

 5. Msza św. Kół Żywego Różańca w dziś o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej i wymiana tajemnic różańcowych, zapraszamy.

 6. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci św. Joannie Beretta Mola w Jej relikwiach.

 7. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

 8. Modlitwa różańcowa dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:oo, dla wszystkich o godz. 17:30 we wszystkie dni tygodnia.

 9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: dziś – Najświętsza Maryję Pannę Różańcową; w sobotę – bł. Honorata Koźmińskiego.

 10. W niedzielę, 14. października obchodzić będziemy kolejny, XVIII Dzień Papieski; ofiary zebrane do puszek po Mszach św. przeznaczone będą na pomoc stypendialną dla uzdolnione z biednej młodzieży.

 11. Dziś po każdej Mszy św. ofiarami do puszek wspieramy działalność Parafialnego Zespołu Caritas. Umiejmy pomagać biedniejszym od nas.

 12. Za dary i ofiary na potrzeby koronacji i naszej parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w modlitwie.

 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

 14. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.


Niech udział w Misjach umocni nas w miłości do Boga i Maryi.

Odsłon: 566