Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 10.06.2018 R.

 1. „Kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką” – to stwierdzenie zaczerpnięte z dzisiejszej Ewangelii stawia przed nami zasadnicze pytanie, czy ja należę do rodziny Chrystusowej? Bo jeżeli należę do tej rodziny, to podporządkowuję się woli Bożej i ją wypełniam w swoim życiu.

 2. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy wspomnienia: w poniedziałek – św. Barnaby; w środę – św. Antoniego Padewskiego; w czwartek – bł. Michała Kozala.

 4. W środę tj. 13 czerwca przypada rocznica objawień Pani Fatimskiej. Zapraszamy na nowennę, Mszę św. i procesję różańcową pod przewodnictwem Ks. Tomasza Porzyckiego SChr na godz. 18:oo. W tym miesiącu pójdziemy z Bazyliki św. Jana Chrzciciela, ul. Bogurodzicy, ul. Niepodległości, 3–go Maja, Drzymały, Kaszubską, Narutowicza, Potulicką, pl. Zwycięstwa, św. Wojciecha i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji . Do uczestnictwa wszystkich zapraszamy.

 5. Msza św. o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

 6. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w piątek po Mszy św. o godz. 15:oo.

 7. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

 8. Prosimy o składanie darów na korony i suknię dla Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

 9. W ubiegłą niedzielę członkowie Rady Parafialnej zebrali kwotę 720 zł 92 gr. jako wsparcie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za przekazane ofiary dziękujemy.

 10. Dziś Parafialny Zespól Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc wakcyną organizowaną przez Caritas Archidiecezji. Prosimy o wsparcie działań Caritas.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

 12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.


Umocnieni Bożym błogosławieństwem zamieniajmy wiarę w czyn.

Odsłon: 685