Dziś piątek , 12 kwietnia 2024 r. imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 28.01.2018 R.

 1. Dziś Chrystus Pan uświadamia nam, że jesteśmy wspólnotą Jego uczniów i mamy ściśle wytyczony cel, a mianowicie osiągnięcie zbawienia. Można go osiągnąć idąc drogą wskazaną przez Chrystusa w programie miłości Boga i bliźnich. Podejmijmy trud wędrowania przez życie drogą wskazaną przez Chrystusa.

 2. Jerycho modlitewne będzie trwać od 1– 4. lutego w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie 1. lutego o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

 3. Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:oo.

 4. W tym tygodniu w piątek święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu do świątyni przychodzimy z gromnicami. Gromnica symbolizuje Chrystusa „jedyną światłość prawdziwą, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi”. Msze św. w naszej Bazylice według porządku niedzielnego – z wyjątkiem – nie będzie Mszy św. o godz. 13:30 i 19:30. Przed sumą procesja wewnątrz Bazyliki ze świecami.

 5. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 15:00, po Mszy św. wspólna modlitwa.

 6. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:oo. Po Mszy św. o godz. 18:oo nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski, zapraszamy.

 7. Msza św. Kół Żywego Różańca w niedzielę o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej i wymiana tajemnic różańcowych.

 1. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

 2. Uprzejmie informujemy, że w naszej Bazylice jest wystawa wizerunków Matki Bożej ukoronowanych przez Czcigodnego Sługę Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego zatytułowana „Królowa Polski o wielu obliczach”, zachęcamy do zwiedzania. W zakrystii można nabyć książkę pt. „ Królowa Polski o wielu obliczach” w cenie 20 zł.

 3. Osobom, które wzięły udział w nowennie przed koronacją obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski serdecznie dziękujmy.

 4. Osobom, które złożyły swoje dary i ofiary na suknię i korony dla Matki Bożej dziękujemy i w dalszym ciągu prosimy o składanie osobistych darów. Niech każdy ma swój osobisty wkład w tym dziejowym wydarzeniu. Każdy dar jest odnotowywany w Księdze Koronacyjnej. Za dary i ofiary serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

 6. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.


„Zegnijmy kolana przed Panem, który nas stworzył. Albowiem On jest naszym Bogiem”. Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą wiarę w to, że Bóg jest Panem naszego życia, a wszystko w nim zależy od niego.

Odsłon: 733