Dziś wtorek , 18 czerwca 2024 r. imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 25.06.2017 R.

 1. W czasie wakacji będziemy przebywać w różnych miejscach, podziwiając w pięknie przyrody Boga Stwórcę. Zechciejmy zorientować się, gdzie jest kościół, w jakich godzinach sprawowane są nabożeństwa, abyśmy mogli w niedzielę i święta nakazane spełnić obowiązek uczestniczenia we Mszy św.

 2. W czwartek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca zebrana w tym dniu przeznaczona jest jako dar na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 3. W naszej wspólnocie będziemy przezywać Dzień Imienin ks. Piotra Szymczaka. Msza św. w intencji dostojnego solenizanta o godz. 18:oo. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za Jego posługę w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 4. Do końca czerwca nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:3o.

 5. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

 6. Na czas wakacji od 26. czerwca do końca sierpnia biuro parafialne będzie czynne: w poniedziałek i piątek od godz. 16:oo – 18:oo i w środę o 10:oo – 11:oo. Sprawy pilne i pogrzebowe załatwiamy w każdym czasie.

 7. Na czas wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 13:30.

 8. Dziś po każdej Mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc wakacyjną dla dzieci z rodzin biednych i wielodzietnych. Umiejmy pomóc biedniejszym od nas.

 9. W dniu wczorajszym zostały poświęcone nowe organy. Prace wykończeniowe jeszcze będą trwały do końca sierpnia br. Za ofiary składane na organy i cele parafialne serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

 10. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. Kół Żywego Różańca o godz. 15:oo. Po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej i wymiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o godz. 18:oo nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski. Serdecznie zapraszamy.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

 12. Ks. Piotrowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.


Niech dar Bożego błogosławieństwa umocni nas w ziemskiej pielgrzymce, abyśmy swoimi czynami potwierdzali zawsze naszą przynależność do Boga.

Odsłon: 779