Dziś wtorek , 18 czerwca 2024 r. imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 14.05.2017 R.

  1. Trwamy w maryjnym miesiącu maju. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w naszej Bazylice codziennie o godz. 17:30 oraz do śpiewu pieśni Maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki o godz. 20:30.

  2. Wczoraj minęła 100. rocznica objawień fatimskich, warto bliżej zapoznać się z orędziem Matki Bożej, jakie przedstawiła światu w Fatimie. Zechciejmy również podjąć modlitwę różańcową w intencji wynagradzającej, jako odpowiedź na wezwanie płynące od Maryi. Dziś możemy oddać cześć dzieciom fatimskim: św. Hiacyncie i św. Franciszkowi w ich relikwiach, prosząc o ich wstawiennictwo u Boga.

  3. We wtorek wspominamy św. Andrzeja Bobolę. Po każdej mszy św. możliwość oddania Jemu czci w relikwiach. W tym dniu odpust w parafii św. Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej.

  4. Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek

o godz. 18:oo.

  1. W związku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

  2. Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko – Kamieńskie będzie przewodniczył uroczystej Mszy św. w naszej Bazylice w dniu 28. maja o godz. 12:oo. Ks. Arcybiskup ogłosi dekret o przygotowaniu do koronacji milenijnej kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która odbiera kult w naszej Bazylice od 6. grudnia 1959 r. Do uczestnictwa w tej wyjątkowej uroczystości serdecznie zapraszamy.

  3. W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 1.103 zł. z przeznaczeniem na pomoc ofiarom wojny w Syrii. Za przekazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

  4. Trwają prace przy montażu nowych organów. Za ofiary składane na organy i cele parafialne serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

  6. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.


(Przed błogosławieństwem – ogłoszenia p. policjanta Aspiranta Michała Sroki)


Jezus Chrystus jest jedynym Zbawicielem świata – tylko On może przyprowadzić nas do Boga. Niech przyjęte błogosławieństwo nieustannie towarzyszy nam w drodze do Domu, gdzie jest Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty wraz ze świętymi i błogosławionymi.

Odsłon: 917