Dziś wtorek , 18 czerwca 2024 r. imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 30.04.2017 R.

 1. Radujemy się z obecności i modlitwy z nami i w naszych intencjach Ojców franciszkanów: O. Zbigniewa i brata Jana z Krakowa, którzy przybyli do nas, aby nam przybliżyć współczesnych męczenników franciszkańskich bł. O. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. O. Michała Tomaszka. Dziękujemy, że dzięki waszej posłudze błogosławieni męczennicy pozostaną w naszej Bazylice w relikwiach, za które z całego serca dziękujemy. Będą tu doznawali należnej im czci, a przez ich wstawiennictwo upraszać będziemy pogłębienie naszej wiary i silę do składania świadectwa.

 2. Od jutra zaczyna się miesiąc maj, w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Zapraszamy na nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30. Śpiew pieśni maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki codziennie o godz. 20:30.

 3. Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwać będzie od 1 – 4 maja w godz. od godz. 7:oo – 21:oo. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.

 4. Msza św. o świętość powołań w pierwszy czwartek miesiąca, 04.05.2017r. o godz. 18:00. Szczególnie zapraszamy członków służby liturgicznej i ich rodziny.

 5. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo i od 15:oo – 19:oo.

 6. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych od godz. 9:oo. Msza św. Kół Żywego Różańca w sobotę o godz. 15:oo i bezpośrednio po Niej spotkanie w sali katechetycznej – wymiana tajemnic różańcowych.

 7. W pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 8. W ostatnią niedzielę Parafialny Zespól Caritas zebrał do puszek kwotę 1.625 z przeznaczeniem na działalność Caritas naszej Archidiecezji. Za przekazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

 9. Zbiórka do puszek na wsparcie ofiarom wojny w Syrii w naszej parafii będzie w przyszłą niedzielę.

 10. W zawiązku z przygotowaniem do koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo.

 11. W uroczystość NMP Królowej Polski - 3. Maja - Msze św. w naszej Bazylice według porządku niedzielnego.

 12. Trwają prace przy montażu organów. Za ofiary składane na organy i cele parafialne serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie..

 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

 14. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.


Umocnieni świadectwem wiary męczenników franciszkańskich idźmy i składajmy świadectwo miłości do Chrystusa i bliźnich. W tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Odsłon: 781